Biskoupky a okolí

Náš penzion je umístěný v obci Biskoupky, které jsou také rodištěm básníka Vitězslava Nezvala.
Pro milovníky přírody a turistiky leží náš penzion v blízkosti nádherné přírodní krajiny tvořenou přírodním parkem Střední Pojihlaví a také dvěmi přírodními rezervacemi – Biskoupská hadcová step a Biskoupský kopec. V blízkosti je také pozůstatek hradu ze 13. století postavený řádem templařských rytířů, nazýváný Templštejn o kterém se mluví jako o hradu, který nebyl nikdy dobyt.

Historie Biskoupek:
Biskoupky_Brno_venkov_znakObec Biskoupky se 174 obyvateli se rozkládá na 582 ha na levém břehu řeky Jihlavy asi osm kilometrů západně od města Ivančice.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1131 ( pod názvem Biscupici) a do roku 1533 byly Biskoupky lénem pánů z Lipé.
Biskoupky tvoří obdelníkovou náves, zakončenou panským dvorem (na východě). Do roku 1893 byly Biskoupky přiškoleny do Řeznovic. Toho samého roku vystavěla obec za 9 000 zlatých jednotřídní školu. Na škole mimo jiné působil i do roku 1903 otec nejznámnějšího rodáka Biskoupek, spisovatele a básníka Vitězslava Nezvala, Bohumil Nezval. V roce 2011 získaly Biskoupky oficiálně obecní znak, jehož je autorem M. Fajtl.

Mezi pamětihodnosti obce náleží:

  •  Kaple svatého Petra a Pavla z roku 1840
  • Smírčí kámen ze 17. století
  • Pomník památce padlých z 1. světové války
Pěší turistika
Cykloturistika

Comments are closed